| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA Daca comand ceva pe 15 decembrie de pe Aliexpress va ajunge greu din cauza sarbatorilor? Cam in cat timp?

Răspuns Câştigător
| viogeoionut a răspuns:

O sa vina cu siguranta la sfârșitul lui Ianuarie. De obicei o comanda se livrează in 3 saptamâni ( durata totala) insa in Ianuarie chinezii sărbătoresc anul nou chinezesc, care la ei durează 15 zile, in care nu se lucreaza. Deci cu siguranta vor veni la sfârșitul lunii Ianuarie, începutul lui Februarie. happy

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Asteapta-te sa ajunga la sfarsitul lui ianuarie, poate chiar la inceputul lui februarie.

| AFR81 a răspuns:

Nu neaparat din cauza sarbatorilor, dar va dura vreo 30 de zile din cauza distantei.

| BloodyLips a răspuns:

Cam in 3 saptamani, si da, sarbatorile le intarzie, deci 3 sapt fara zilele libere de Craciun.

| Petripetri a răspuns:

Eu am comandat acu o luna si abia acu au ajuns in vama! Mai dureaza o saptamana