| Fanu23 a întrebat:

Hei TPU :D
Am si eu o intrebare legata de IT, vreau luna care vine adica in mai sa achizitionez un laptop (Acer Aspire 572g)
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
Vreau sa stiu daca e bun..merg jocurile de exemplu.Cs Go,GTA V pe mediu cate FPS-uri ar avea, sau daca ar merge si jocurile lansate recent...si am inteles ca procesoarele U sunt LowPower..adica nu au TurboBoost de la procesor,dar cele M au?
Dau funda, mersi anticipat;)

Răspuns Câştigător
| Haydz a răspuns:

Salut. Laptopul pe care vrei sa il cumperi este destul de bun pe moment, dar in viitorul apropiat te va trage in jos memoria RAM (ai doar 4GB) si va trebui sa mai pui cel putin inca 4. Va fi mai mult decat suficient pentru CS:GO iar in GTA V la mediu ar trebui sa prinzi putin peste 30 FPS. Legat de procesor scrie acolo ca are turbo boost pana in 3, 3GHz dar nu tine mult pana se incalzeste si cade mai jos. Iti recomand un cooler pentru a-l raci cat de cat. Overall este destul de bun pentru pretul acela.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat