| Yukinachan a întrebat:

Hellow!
Vreau sa intreb,daca stie cineva,atunci cand pe Ebay spune ca e free transportul, chiar este free sau trebuie sa-l platesti?
big grin Thank ya

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa fie gratuit doar in tara vanzatorului. In Romania si in alte zone, s-ar putea sa se perceapa alte taxe. Uita-te mai bine. Daca scrie negru pe alb ca transportul este gratuit oriunde, atunci inseamna ca asa e. Ca sa fii mai sigur, poti sa ii trimiti un mesaj vanzatorului. De asemenea, daca te hotarasti sa comanzi produsul, vei avea in fata factura cu pretul obiectului + transportul. Deci, cam greu sa te pacalesti.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Vezi daca e Free si catre Romania, de obicei scrie su poti sa intrebi sellerul. Daca e Free nu trebuie sa il platesti, normal.