| SooJin a întrebat:

O prietena care este in Germania m-a rugat sa ii trimit prin posta un poster. Dar nu am mai trimis nimic prin posta pana acum, imi poate explica cineva cum se procedeaza?
Si mi-a spus sa pun posterul intr-un plic mare de hartie, acesta se poate cumpara de la librarie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cumperi plicul de la un magazin de rechizite, introduci posterul in plic, scrii pe fata numele si prenumele si adresa destinatarului si pe spate numele si prenumele si adresa ta, mergi la oficiul postal si acolo, in functie de greutate si distanta o sa cumperi timbrul necesar si lasi plicul pentru trimitere.