| LetsRock a întrebat:

Optiune Orange.

Salut TPU! Voi pleca zilele astea prin Europa si nu stiu ce fel de optiune mi-ar trebui. Imi fac eu optiune sau pastrez creditul (brut)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti utiliza numarul tau de PrePay in Roaming, insa este necesar sa ai credit sau sa iti activezi optiunea Go Europe / Go World, deoarece apelurile efectuate / primite si mesajele trimise / primite in roaming se tarifeaza suplimentar. Pentru mai multe informatii legate de optiuni te invit sa accesezi link-ul: https://www.orange.ro/roaming/goeurope-goworld.html

O zi buna,
Orange Helper

1 răspuns:
| robogdan a răspuns:

Acuma nu mai stiu ce oferte au cei de la Orange pentru roaming dar cel mai bine e sa te duci la un reprezentat sau la oricine care e la Orange si sa ii intrebi de oferte. Mai bine iti activezi ceva decat sa folosesti creditul pentru ca e mai avantajos.