| anonim_4396 a întrebat:

Pe eMAG scrie ca poti plati in rate fara dobanada daca ai BRD Finance, ideea e ca am card BRD Maestro si nu pot sa mi dau seama daca e aceeasi chestie, si daca se poate plati si cu al meu in rate fara dobanda, si mai am unu CEC Bank, aveti idee daca pot plati cu vreounul pe eMAG in rate fara dobanda?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Nu merge, pentru BRD Finance au un contract special si ti se deschide cont doar pe perioada ratelor. Am incercat eu acum vreun an si nu a mers. Iar cel de CEC nici nu il baga in seama... Ei lucrau doar cu BRD si Cetelem parca.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cardul BRD Finance este Master Card. Cu al tau nu poti lua in rate decat daca ai descoperire de cont si atunci platesti dobanda cardului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil tu ai carduri de debit. pentru plata in rate ai nevoie de carduri de credit care se obtin daca esti salariat si daca te prezinti cu adeverinta de venit la banca