| anonim_4396 a întrebat:

Pot cumpara de pe Aliexpress cu un card bancar al unei banci din Romania?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Bineinteles.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca este acceptat cardul respectiv. Majoritatea cardurilor sunt acceptate doar la intern. Cele pentru extern sunt, de obicei, embosate (literele numelui in relief). Intreaba la banca si vezi ca trebuie securizate prin inrolare 3D!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti

| CuriousStuff a răspuns:

Da, si mai mult, nu trebuie sa fie card pentru cont bancar in valuta. Poti sa folosesti un card cu Lei pe el. Conversia se face automat in momentul platii, la cursurl zilei.

| AndreeaCr a răspuns:

Poti cumpara cu orice card Visa, MasterCard si Western Union. Ba chiar si prin transfer bancar. :-)

| BlueFox a răspuns:

Da, poti.