| anonim_4396 a întrebat:

Am cumpărat astăzi dintr-un magazin o pereche de pantaloni în privința cărora m-am răzgândit imediat cum am ajuns acasă. Am sacoșa magazinului, bonul, pantalonii cu eticheta exact cum i-am primit de la vânzător. Am dreptul de a merge la magazin și să cer să fie returnați? Dacă da, după cât timp? Dacă vânzătorul refuză ce i-aș putea spune inafară de "sunt cetățean european şi am drepturi"

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Radu_1999 a răspuns:

Dupa 24 de ore si nu trebuie sa fie deteriorati si sa aiba eticheta sa specifici motivul si ambalajul exact cum i-ai luat. Fundabig grin

2 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Nu-ti trebuie nici o formulare anumelaughing, te duci pur si simplu la magazin ii explici ce ai patit si iti iei banii inapoi.

Perioada de returnare depinde de fiecare magazin in parte. ツ

| Eduard619 a răspuns:

Da normal ai dreptul dar depinde acum de fiecare vanzator in mod normal trebuie sa iti inapoieze banii xD