| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ce parere aveti despre acest site? http://sports.woomie.ro sunt seriosi, produsele sunt originale sau fake-uri? intreb asta deoarece mi se par cam dubioase reducerile alea "astronomice" facute de ei.Si pe pagina lor desi au peste 80.000 aprecieri gasesc foarte putine recenzii/pareri si care le gasesc toate sunt pareri pozitive...

17 răspunsuri:
| Mădălllinna a răspuns:

Pot fi si fake-uri si originale. Dar un procent destul de mare dintre cumparatori sunt multumiti happy

| xLiviu a răspuns:

- fake-uri! daca erau originale se cunosteau de la prima vedere

| Duca_Cristian_1968 a răspuns:

Nu faceti marea prostie sa achizitionati produse de la aceasta firma(http://sports.woomie.ro/) veti lua cea mai mare plasa si veti fi complet dezamagiti privind calitatea produselor, nerespectarea marimilor si timpul f.f.f.mare de livrare a produselor c-date.Sa nu mai vorbim de felul cu care sunteti tratat de reprezentantii firmei in timpul unei conversatii telefonice in care va manifestati nemultumirea privind produsele primite fata de cele date in c-da, nu merita sa va pierdeti timpul cu ei ca va veti supara si enerva degeaba.Inca un mic-mare amanunt, in cazul ca returnati un produs inapoi sa nu aveti speranta ca va veti recupera f.curand banii inapoi, te vor face in asa fel sa achizitionezi un alt produs de la ei la valoarea produsului returnat daca si nu mai mare si astfel o iei de la capat cu nemultumirile fata de produs si te pomenesti ca ai o suma de recuperat dar nu stii cand si cum. MULTA BAFTA...

| Dragomirica_Cristinel_1986 a răspuns (pentru Duca_Cristian_1968):

Nici in magazine nu vezi banii returnati.Si acolo ti se sugereaza sa alegi alte produse.
La mine s-au potrivit marimile(poate nu ai fost tu atent la ce ai comandat)
Daca nu ai mai facut comanda din alte tari, nu mai spune ca timpul de livrare este lung.

| Anger_Ionutz_1986 a răspuns (pentru Duca_Cristian_1968):

Ai mare mare dreptate (http://sports.woomie.ro/) sunt incompetenti nu stiu sa in primul rand sa iti dea detalii despre comanda nu te informeaza sub nicio forma sunt superficiali.
AVETI MARE GRIJA!
Nu comandati de pe acest site spun ca sunt produsele sunt originale aduse din Anglia de fapt sunt produse confiscate la vama.
Timpul de livrare spus de ei nu coincide cu ce scrie pe site-ul lor am asteptat 12 zile lucratoare dupa care am sunat sa ma informez in legatura cu comada mea la care sa imi spuna ca mai trebuie sa astept cel putin o saptamana nu au avut bunul simt sa imi trimita un mail, mesaj sa ma informeze.
In momentul cand am anulat comanda am primit mesaj imediat, deci se poate trimite mesaj de informare
NU RECOMAND ACEST SITE (http://sports.woomie.ro/)!

| OvidiuOprisor a răspuns:

Salut,
Am comandat eu de pe acest site si chiar e foarte ok. Am deja 5 comenzi si totul a decurs ok.
Am facut si retur si mi-au dat banii inapoi destul de repede.

| Ady_Eu_1988 a răspuns (pentru OvidiuOprisor):

Nu te supara, dar in cat timp ti-au returnat banii cam? multumesc

| Dragomirica_Cristinel_1986 a răspuns:

Treningul Diadora(marimea L) este ok(un fel de fas, dar am ramas oarecum surprins ca are Holograma).
Tricoul polo(marimea L) in poza de pe site era un portocaliu spalacit, iar in realitate este rosu.
Camasa Pierre Cardin(Marime xxL) este ok.
Toate marimile mi se potrivesc

| Dragomirica_Cristinel_1986 a răspuns:

Am uitat sa specific, ca, comanda mi-a ajuns dupa 9 zile lucratoare

| Frincu_Sebastian_1970 a răspuns:

NU RECOMAND. Eu am comandat cateva lucruri la o singura comanda: aceeasi marime L la o jacheta era marime XL sau XXL, iar la alta (cica Pierre Cardin) ceva de genul S la maneci si la corp L. Timpul de livrare este de asemenea foarte lung (2 saptamani minim) si de retur nu mai vorbesc... Intr-un cuvant: nefrecventabili.

| Io_Gabriel_1975 a răspuns:

Daca produsele nu ajung an 3-4 zile ce anume te opreste sa renunti?

| jack2ooo a răspuns:

Aveti grija cand faceti comenzi la http://sports.woomie.ro/. Cand tu crezi ca mai e o zi pana primesti comada te suna sa te anunte ca nici macar nu au fost in stare sa-ti trimita comanda in China, de unde aduc produsele. Asa ca mai ai de asteptat inca 30 de zile sau poti renunta. Ii doare'n basca pe ei. Asa ca mare grija cand comandati. Asteptati-va sa va vina marfa in 60 de zile!
Din cele 80.000 de likeuri de pe FB probabil 90% sunt fakeuri...

| Liviu_Serban_1977 a răspuns:

Cea mai proasta alegere din viata. Nu recomand.

| supermamici a răspuns (pentru Liviu_Serban_1977):

Asa este... SPORTS WOOMIE TEPARI, marfa proasta, au doar un telefon in Romania, ai probleme cu comanda (pute, e rupta sau afli ca e second) nu ai unde sa o inapoiezi. Haine de calitate gasesti doar la magazine de calitate.

| Ionut_Obreja_1993 a răspuns:

O parere foarte proasta am facut o comanda de retur si trebuia sa imi între banii in cont in14 zile dar nici du 2 luni nu miau intrat o mare înșelăciune nu va mai luati de pe acest site

| Catalin_Cristian_Nicolae_1982 a răspuns:

Sunt niste scarbe ordinare, site de 2 lei, marimile nu corespund si ma chinui sa inapoiez un produs de 1 luna de zile....scarbe, javre da eu va acuz Nicolae Catain C, sa fac si plangere la protectia consumatorului

| Radu_Cosmina_1987 a răspuns:

Am comandat de nenumărate ori și au cele mai bune produse la cele mai accesibile prețuri. Am economisit enorm!