| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ieri am comandat un telefon am platit tot si mi s-a dat factura.Azi cand a venit mesaj ca ma pot duce dupa comanda m-am uitat dupa factura si nu o mai gasesc.Imi da produsul daca prezint buletinul si nu am factura? Era si o suma mare...scuze de categorie si va rog raspunsuri serioase

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ai nevoie de buletin.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Te poti duce cu buletinul. factura reprezinta garantia. factura cred ca o vei gasi si in cutie originala.

| KodrutZ a răspuns:

Ce treaba are sula cu prefectura? Factura reprezinta dovada platii de la tine la furnizorul produsului care iti va fi utila la garantie, daca e cazul. Curierul e platit sa iti livreze produsul x si atita tot. Daca nu faci plata prin ramburs la ei, ii doare la basca daca ai factura sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ideea e ca trebuie sa ma duc eu sa iau cutia...nu vine curierul...nu au nevoie de dovada?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai nevoie de buletin.

| snzpaul a răspuns:

Depinde de firma cu care ai făcut tranzacția. Îți poți încerca norocul și cu buletinul, spunând ca ai uitat factura, dar cel mai bine este să o găsești!