| SexyBlue a întrebat:

Salut in general sunt bune produsele de pe internet? Intreb pentru ca vreau sa-mi cumpar un telefon de pe eMAG dar nu stiu in ce stare poate sa il aduca... Precizez ca nu am mai cumparat produse de pe net. Funda!

9 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Poti cumpara, firma de la eMAG este cea mai buna! pe buna dreptate iti spun. au cel mai rezistete si performante piese acolo. trust me!

| TeckTonik997 a răspuns:

Nu cumpara! Am luat un S3 de pe tepar-mag si totul bine si frumos. Dupa 3 zile intru aiurea in istoricul telefonului (pe browser ma refer) si vad atata la internet browser cat si la chrome intrari pe facebook de 4-5luni si diferite cautari pe care nu avea cine sa le faca, daca am telefonul de 3 zile. Si nu sunt suficient de prost sa comand reambalat, oricum mi-au cerut pretul de telefon nou, nu de secondhand, norocul meu ca e lege si in primele 10 zile sunt obligati sa iti returneze banii indiferent de problema, dar totusi mi-au mancat destul timp si bani ca sa merg pana la sediu la Timisoara etc. Mai bine dai 50lei in plus si il iei din Flanco, Voda, Orange etc.

| suntserios a răspuns (pentru TeckTonik997):

Esti tu sigur ca ai cumpart ce trebuia, nu ti s-a parut un pic suspect ca nu era sigilata cutia, sau ca telefonul nu era cu setarile default. Stai tu linistit ca eMAG nu ajungea cel mai mare retailer de electrinice din Romania daca vindea produse second hand.

| TeckTonik997 a răspuns (pentru suntserios):

Era sigilat, totul ok, toate accesoriile cu folia pe ele, doar ca avea folie de ecran fara reclamele colorate cu AMOLED etc, dar nu am bagat de seama asta atunci, deoarece si pe YT la unboxing era o persoana care nu avea acea folie colorata. Si la magazin ma ia retardatu' de vanzator ca a fost testat de...producator. Ce sa zic, a fost testat 5 luni, pe facebook si cu cautari in romana despre hamsteri. Si mai face si figuri cand imi cer bani inapoi desi era dreptul meu. Oricum sunt niste hoti si tepari, macar puteau ei sa isi ceara scuze ca mi-au dat alt produs si ca am pierdut atata timp din cauza lor.

| BenWilde a răspuns:

Eu mi-am luat multe articole electronice de la eMag, si sunt super multumit de ele. Firma este mare, si se respecta; daca ai vreo problema, ii contactezi si iti vor inlocui produsul, si primesti si garantie.

| AlinG5 a răspuns:

Nu, nu merita, mai bine iti achizitionezi un telefon nou + garantie. De cat sa il cumperi online si sa aiba probleme...

| Luci32 a răspuns:

Daca vrei telefon perfect ca nou cauta pe site-ul pc garage.Dar prdousule pot fi si rele si bune

| Viva_Cocolino_1971 a răspuns:

Nu sunt bune produsele de pe net ca poate sa ti le aduca numai piese cum mi-a adus mie cand mi-m luat tableta

| BenWilde a răspuns (pentru Viva_Cocolino_1971):

Daca cumperi electronice de pe siteuri gen "www.shm3cherie-forum-satu'curului.np", este logic sa nu fii multumita de produs. De acum cumpara doar de la siteuri mari foarte populare, si nu o sa ai probleme. Si fii atenta si in descriere la ce cumperi; poate acolo specifica ca sunt piese de schimb pentru. tableta, dar n-ai fost atenta. P.S. Nu incerc sa te insult, sau sa te demoralizez, dar internetul nu e de joaca cand vine vorba de lucruri serioase. Eu verific de cel putin 4-5 ori inainte sa imi iau un produs online.