| valle996 a întrebat:

Salut la toti! raspundeti daca stiti. De ce marcile PUMA, NESTLE, LE COQ SPORTIF SI HIT MUSIC ONLY au ca logo-uri niste animale, de ce tocmai aceste animale au fost alese?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

De ce crezi. Logourile acelea le reprezinta produsele.

| dannyel86 a răspuns:

E vorba de marketing, de brand. Fiecare companie isi poate face marca cu ce elemente doreste (linii, culori, obiecte, animale), care sa o reprezinte, atat timp cat nu seamana cu alta marca care sa induca in eroare consumatorul. A folosi un animal intr-o marca nu este o noutate si, chiar daca doua marci au acelasi animal (un urs), daca grafica lor e distincta (diferita prin forma, culoare), fiecare e liber sa foloseasca reprezentarea cum vrea.