| digital7shady a întrebat:

Mi-am luat un stick acum vreo 2 saptamani, 32GB, de la Flanco. Dupa cateva zile a inceput sa imi faca probleme, iar dupa o saptamana si ceva(de la achizitie) nu mai mergea deloc. Am incercat tot ce am putut, am cerut ajutor pe Tom's Hardware, iar acolo mi s-a spus sa returnez produsul, pentru ca este "faulty"(nu am gasit un sinonim adecvat in romana). Am aruncat ambalajul original inca din prima zi, dar inca am bonul fiscal. Ce pot face acum?(nu a trecut o luna) Daca il pot returna, ce trebuie sa zic, trebuie sa fac vreo cerere, ceva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totusi ai putea sa ne spui cam ce problema are stick-ul? Pana raspund cei care cunosc legile sau au avut probleme asemanatoare poate il reparam asa.happy Ce anume are stick-ul, nu il recunoaste, nu poti baga in el sau ce?

| digital7shady explică (pentru anonim_4396):

Am mai intrebat aici, nu am rezolvat. Am incercat multe, crede-ma. Oricum, uite aici topicul pe Tom's Hardware: http://www.tomshardware.co.uk/......oblem.html

| Gabi_Arvinte_1990 a răspuns:

Nu cred ca conteaza daca ai ambalajul original atata timp cat ai bonul fiscal, ii zici ca dupa cateva zile nu a mai mers si ei vor verifica, ar trebui sa iti de-a altul

| digital7shady explică (pentru Gabi_Arvinte_1990):

Da, dar am citit ca sunt probleme cu Flanco, in plus stiam ca e garantie doar pentru produsele de peste 100 de lei. Eu am platit 70 de lei, dar era redus cu 50(pret original 119 lei). Vreau un raspuns de la cineva care s-a confruntat cu problema aceasta sau care cunoaste bine legile.