| Derude a întrebat:

Azi am fost la Altex si mi-am cumparat o pereche de casti, se aude foarte bine muzica, dar problema este faptul ca nu imi stau prea bine in urechi.
As dori sa stiu daca pot sa le returnez si sa aleg o alta pereche de casti la acelasi pret sau sa primesc banii inapoi. Am cutia si bonul
Va rog ajutati-ma, multumesc!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici un produs cumparat din magazin nu se poate returna numai daca te intelegi cu patronul. Legal, numai cele cumparate online se pot returna in termen de 15 zile. Online se poate orice produs chiar daca scriu ei aiureli. Daca-i reclami la ANPC isi mai iau si amenda. Eu am facut-o!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te la magazin cu ele și vorbește cu șeful de raion. Să ai la tine ambalajul original, factura și bonul fiscal. Dacă se constată că au un defect din fabricație, le vor trimite la un service. Produsul e în garanție. Dar, dacă se constată că așa e 'confecționat' modelul respectiv, la toată gama de produse, nu mai ai ce face! Decât să cumperi alte căști, altă firmă etc...

| Robert186 a răspuns:

Dacă ai bonul fiscal te poți duce să le returnezi dar o sa trebuiască să iei alt ceva în schimb ca nu o să îți dea bani înapoi, mi sa întâmplat si mie cu un mous

| Derude explică (pentru Robert186):

Aha, mersi dar acum am observat ca pe site scrie ca nu se pot returna castile intrauriculare, oare ce sa fac?

| Robert186 a răspuns (pentru Derude):

Încearcă să convingi un prieten să le ea el pe acelea si sa îți dea tie bani pe ele