| V3lCr0 a întrebat:

Salut TPU,mi-am comandat un mouse de la pcgarage cu cardul maestro de la bcr ca sa nu mai plătesc taxa de ramburs, de când am dat comanda adica acum 2 zile mi-a apărut in aplicatia de banking ca aceea suma este blocata, toata bune si frumoase am primit produsul ieri dar suma tot blocata apare...

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Acea suma este "blocata" in vederea platii. Nu s-a retras din contul tau dar nici nu a ajuns la expeditor. Va ajunge daca tu nu reclami nimic (produs neprimit, defect, etc). Nu stiu (la BCR) dupa cate zile se va face plata. Poti sa-i intrebi.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e blocata pana banca va finaliza tranzactia si va ajunge in contul celor de la pcgarage. posibil sa dureze si 3-4 zile

| nnesuferitu a răspuns:

Mai contează dacă e blocată sau nu? Ți-au luat marfa mocca, ce mai vrei?