| Mihai321312 a întrebat:

Salutare. Am facut o comanda pe www.modlet.ro iar coletul vine prin DPD curier si nu mai vreau sa ridic comanda. Ce se poate intampla daca nu mai iau comanda de la curier.

Răspuns Câştigător
| Mihai321312 explică:

Normal, nu. Dar ai putea (dacă totuși vrei să ridici produsul) să rogi un prieten s-o facă în locul tău, fie să rogi curierul să revină mâine (sau la o altă dată convenită de comun acord).

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nimic. Dar ar fi preferabil să anulezi comanda, să nu mai bată curierul drumul degeaba.
Oricum, e dreptul tău legal să te răzgândești.

| Mihai321312 explică (pentru mihai69):

Dar trebuie sa platesc ceva?

| mihai69 a răspuns (pentru Mihai321312):

Nu. (deși vânzătorul are o pierdere dacă a apucat să predea la curier pachetul - de aia am spus că e recomandabil să anulezi comanda).

| Mihai321312 explică (pentru mihai69):

E pe drunm curierul dar eu trebuie sa parases localitatea cu treaba iar curierul a zis ca nu poate ajunge prea curand decat dupa 2 ore iar eu nu pot sata atat
E vreo problemna

| Mihai321312 explică (pentru Mihai321312):

Ok. multumesc. ai fost de mare ajutor

| mihai69 a răspuns (pentru Mihai321312):

Cu plăcere.

| Mihai321312 explică (pentru Mihai321312):

Normal, nu. Dar ai putea (dacă totuși vrei să ridici produsul) să rogi un prieten s-o facă în locul tău, fie să rogi curierul să revină mâine (sau la o altă dată convenită de comun acord).