| Akihito a întrebat:

Daca fac o comanda de pe ebay.com unde vine pachetul? vine pana in orasul unde locuiesc sau undeva in Constanta (asa am inteles ca s-ar intampla)? ATENTIE: nu ebay.co.uk ci ebay.com!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vine la oficiul postal de care apartine adresa pe care o treci acolo

| Rockat a răspuns:

Depinde de curierul prin care vine, dacă are acoperire la noi în țară va veni până la tine acasă. Dacă nu, poți să aștepți după el mult și bine că îl recepționează cei de la poștă, care-l aduc când au chef (dacă au). Eu am dat comanda la o husa in decembrie si a ajuns vineri, a ajuns mai repede doar ca abia vineri a sosit la oficiul de care apartin. Dar nu e o regula, altele mi-au ajuns si in 2 sapt.