| Geea3231 a întrebat:

Si-a mai comandat cineva iphone 6/6s de pe olx? Imi puteti spune ce persoane sunt de incredere sau care v-au inselat?

3 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Ar fi bine să iei de pe un site gen eMAG, cel etc., să nu iei de la cineva vreun telefon care nu e original și a dat pe el 100 de lei și ție ți-l vinde cu 1000 și ceva, eventual. Oricum, și dacă e original, e deja folosit, probabil are bateria semi-moartă și alte probleme.
Mai bine unul nou sau te orientezi la altul.

| CLCQ a răspuns:

Mai poti verifica si voturile de incredere care s-au dat respectivei persoane.

| costy69 a răspuns:

Avand in vedere cat dai pe el, iti poti lua teapa daca il iei de la un necunoscut. Sfatul meu este sa il vezi inainte sa-l cumperi, telefonul ti-l trimite dar pe partea de soft nu-l poti verifica 5 minute la verificarea coletului, daca ai optezi pentru optiunea asta