| Adrianaman3 a întrebat:

Sunt. in clasa a 6-a A si am luat bursa 460 lei. Nu stiu ce as putea sa imi iau de ei.
HELP ME. PLZ. FUNDA

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu ai nevoie de ceva anume, ai putea sa ii pastrezi/ai putea sa iti ajuti parintii in caz ca au probleme cu bugetul/ai putea sa iti iei de imbracat.
Numai aiurea sa nu ii cheltui.
Bursa de merit? sociala? daca este de merit, bravo tie happy
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu ajutorul parintilor ai putea face un cont in banca, cel mai potivit pentru varsta ta...cei de acolo de vor consilia1
Nu sunt multi bani, poate parintii tai mai completeza.
Este un inceput!

| AndreeaSaZicem a răspuns:

Ai pus asta doar ca sa vada lumea ca ai luat bursa. laughing

| ioana29andreea a răspuns:

Sfatul meu e sa iti cumperi ceva util pentru tine... De exemplu, poti sa-ti iei niste haine noi, niste carti pentru scoala, niste. oje, clame..etc... Succes!winking