| Tery123 a întrebat:

TPU. Ieri am comandat prin posta de la okazii.com, intrebarea este daca ieri a fost sf Andrei si azi e ziua nationala posta romana inca circula si daca nu cand ar trebui sa primesc comanda?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinzand de distanta poate dura si 3-5 zile lucratoare. Cum ieri n-au lucrat asta va fi pe Miercuri-Vineri saptamana viitoare daca ti-l pune Luni.

| Yukidaruma a răspuns:

Probabil îți va ajunge undeva pe luni comanda întrucât este mini-vacanța iar în weekend ei nu livrează.

| 1Q a răspuns:

Zilelea astea posta nu lucreaza, acum depinde si cand iti pune vanzatorul comanda, cel mai probabil o sa ti-o puna undeva pe luni iar livrarea cu posta dureaza cam 3 zile, mai mult chiar, deci undeva pe la sfarsitul saptamanii viitoare o sa primesti coletul

| Emima27 a răspuns:

Buna. Cel mai bine ar fi sa te documentezi cu privire la livrare. Uita-te daca se livreaza de sarbatori, daca nu, vezi cam cate zile dureaza transportul. Acele zile se vor implini de dupa sarbatori. Sper ca am explicat bine, succes