| DariusAnonim01 a întrebat:

Am incercat sa vorbesc cu un asistent de la un magazin online, acesta m-a ignorat si mi-a spus,, La revedere" in momentul in care eu ii adresasem o intrebare. Eu, nervos fiind, l-am injurat din prostie (nu o injuratura grava) si mi-a spus ca ip-ul meu a ajuns la politie. Se poate primi amenda pentru asa ceva? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti fi sanctionat penal (injuria nu mai este infractiune din 2005) si nici contraventional, dar respectivul te poate da in judecata pe cale civila, bineinteles daca are probe.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vrea o poate face.

| NakaTaka a răspuns:

Nu exista lege pentru asa ceva.Nu patesti nimic.