| anonim_4396 a întrebat:

Cum caracterizati o sefa de la serviciu care urmareste postarile unui anumit angajat pe internet pana si in week-end?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E răutăcioasă. Curioasă. Șefa asta e ca o cameră spy/video, montată pe umărul tău stâng. ))
Nu îți poate afla IP-ul, mai ales dacă e dinamic. Tu te trădezi singură, când îți publici fotografia, ori scrii numele real, iar tu crezi că ea e un "Știe tot". Mai degrabă, e un "Habarnam" dacă tu ai fi mai discretă.
PS. Nu folosi PC-ul institutiei unde lucrezi, nu-l folosi în scopuri personale (FB, Yahoo și alte siteuri, unde trebuie să te loghezi), scopul e să nu introduci niciodată parolele tale în PC acela, fiindcă pot fi 'înregistrate' cu programe speciale. Dacă ai făcut-o, schimbă-ți parolele, cât mai repede, dacă nu vrei să ai și la alte surprize. happy

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Obsedata.
In locul angajatului i-as face reversul si asi posta-o prinsa in flagrant cand vrea sa caute dupa mine big grin

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Oare de ce-i pasa la urma urmelor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stalker.

| anonim_4396 explică (pentru wannabe):

Nu numai pe facebook.Pe mai multe site-uri.Banuiesc ca incearca sa afle cine scrie anumite comentarii si le descopera IP-urile printr-un hacker iscusit.

| wannabe a răspuns (pentru anonim_4396):

Cumpara o licenta Hide my Ass si navigheaza sub anonimat de fiecare data.