| Anonimul95t a întrebat:

HEI TPU am anti-malware ul malwarebytes anti malware la care mi-a expirat licenta daca il reinstalez o sa aiba din nou trilul free dar malware din carantina o sa fie din nou liberi

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu, dar nu conteaza. Isi face treaba si daca este in perioada expirata. Mai este o solutie: sa stergi tot Windowsul si sa-l reinstalezi dar nu are sens. Ce-i in carantina sterge si gata. Trebuiau sterse demult.

| Anonimul95t explică (pentru Salontanul):

Cum pot sterge elementele definitiv din carantina? si cu virusi care a corupt file ale windows ului daca ii sterg nu va afecta sistemul de operare?

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimul95t):

Intra la History, marcheaza-le si sterge-le. Daca au fost bagate in carantina si nu s-a intamplat nimic (ele oricum sunt lipsa din sistem) inseamna ca nici daca le stergi tu nu se intampla nimic.

| Anonimul95t explică (pentru Salontanul):

Mai am o intrebare scutul de la bitdefender imi detecteaza un malware variant razy zice ca la sters si dupa il detecteaza din pe cand malwarebytes nu il detecteaza ce ste de facut o fi vru fisier al sistemului de operare corupt si daaia nu il sterge?

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimul95t):

Tot ce-i posibil! Dezinstaleaza Bitdefender si incearca si cu alt antivirus.
http://playtech.ro/......-ului-tau/

7 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Nu dar te protejeaza si daca a exprirat

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti recomandam sa iti reinstalezi programul.

In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.

| KanezuY a răspuns:

O sa fie liberi ca sa te manance.