| Denysa19 a întrebat:

Am fost intr.o relatie pe facebook cu o persoana timp de 7 luni si ceva. Cand ne.am despartit am sters relatia de pe facebook, dar imediat am fost intreaba daca vreau sa iau o pauza in relatie pe facebook si nefiind atenta am selectat. Ideea e ca eu nu mai vad nimic din ce posteaza, cand intru pe peretele lui vad doar postarile vechi de cand eram un cuplu. Acum suntem prieteni. Cum pot selecta sa opresc pauza si sa vad din nou ce posteaza? Dau funda. Multumeesc!
Astept raspuns rapid

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna Denysa,

Ne bucuram sa auzim ca tu si fostul tau iubit ati ramas prieteni. Pentru a intelege mai bine ce inseamna "take a break" pe Facebook te incurajam sa accesezi pagina https://www.facebook.com/......2473101795

Pentru a reveni la normal te sfatuim sa:
- mergi la profilul acestuia si sa apesi follow
- sa-l scoti pe acesta de pe Restricted List (mergi cu cursorul in coltul din drepta sus a paginii de Facebook, da click pe sageata si mai apoi alege, din lista care va aparea, optiunea Settings. Mai apoi, mergi la lista din partea stanga si acceseaza Blocking. Acolo vei gasi optiunea Restricted List - Edit List)

Mult succes!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe PC, in meniu, la setari.
(deasupra iesirii din cont)

| Denysa19 explică (pentru Bula):

Am incercat. nu gasesc nimic care sa ma ajute. Nu e blocat nicaieri

| Codecs a răspuns:

Din optiuni de la Facebook poti bloca orice postare/tag facut de accea persoana

| Denysa19 explică:

Am intrat la toate setarile posibile de pe Facebook. si nu am gasit nimic