| 12345xoxo a întrebat:

Salut, cum recuperezi parola la Facebook, în cazul în care ai să o uiți?

9 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Cu ajutorul email-ului si/sau numarului de telefon.
Dai click pe : "Ai uitat parola", iar de acolo, cred ca poti sa te descurci.

| Nemessys a răspuns:

Bagi numar de telefon, si atunci cand iti uiti parola dai la : am uitat parola, dupa alegi metoda prin care vrei sa o recuperezi ( prin SMS), dai acolo si o sa-ti trimita un cod, cod-ul il bagi acolo si asa ai acces la schimbarea parolei. Si totusi incearca sa nu pierzi cartela.

| octav005 a răspuns:

Am bagat si eu parola. am intrat in fgacebook. dar imi dadea poze de la prietenii mei din lista si trebuia sa ii recunosc. imi dadea vreo 5 variante de nume din lista prieteni.
eu nimeream 1 s-au 2. trebuie vreo 5. dar nu stiu pe dinafara pozele lor. asa ca contul a fost compromis

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Iti poti recupera contul accesand optiunea "Ai uitat parola" si introducand adresa de email sau numarul de telefon.

Pe viitor te sfatuim sa bine sa iti securizezi conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook. In coltul din dreapta sus al Facebook, exista o sageata de unde poti accesa Settings, si mai apoi Security. Vei gasi acolo optiunile oferite: setarea numarului de telefon, primirea de mesaje SMS atunci cand contul este accesat de pe un browser strain, setarea unor intrebari de securitate pentru recupererea contului, etc.

| Innsbruck a răspuns:

Selectezi->''Ai uitat parola?'' Trebuie sa iti stii emailul contului si numarul de telefon. Dupa ce il scrii vei primi un mesaj in care apare un cod valabil cateva minute, il scrii tot acolo apoi o sa-ti apara sa iti schimbi parola, de recuperat nu mai ai cum, doar sa o schimbi.

| Laura78 a răspuns:

Prin SMS sau e-mail.

| Cojan_Alexia_1996 a răspuns:

Pai ai doua variante ori apesi pe Ai uitat parola sau iti faci un cont nou

| Mihai_Radu_2000 a răspuns:

Le trimiti numarul de telefon care este setat in datele contului de catre tine.

| Hakanami_Nicole_2001 a răspuns:

Trebuie sa ai un email/numar prin care sa o poti reseta. Daca nu ai, cont nou.