| dariih45 a întrebat:

Mi-am pierdut parola de la wi-fi si nu mi-o mai amintesc. Ce as putea sa fac ca sa o recuperez?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O parola nu se pierde decat in anumite conditii.Reinstalare windows, de exemplu.Prima data unde ai gasit-o? Vezi pe spatele routerului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Clic dreapta pe iconul de internet, Open Network Sharing Center, click stanga pe Connect or disconnect, click dreapta pe reteaua ta, Properties, marchezi Show Caracters.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cea de pe fundul routerului este doar la instalare.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

In cazul in care ai uitat parola de la reteaua de WIFI, o poti gasi pe oricare dintre dispozitivele cu care te-ai conectat la retea.

Daca nu reusesti sa o gasesti, incearca sa resetezi parola conectandu-te la dispozitivul WIFI.

Pe viitor te sfatuim sa tii cont de sfaturile http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

| KillaNoFilla a răspuns:

Trebuie sa fie notata pe router.
Si te duci pe google si scrii how to reset,, nume router,, wifi pass(daca ai schimbat-o)

| Decicumzici a răspuns:

Reset router (de la buton) si trece pe default pw cea de pe spatele lui sau sub el. Se mai poate reseta (in unele cazuri) de la distanta prin ddos da sunt 0, 1% sanse desi pe net zice ca e posibil la unele routere nu stiu n-am incercat. Dupa ce resetezi intrii in setari cu 192, 168, 0, 1 sau care ai tu gateway default si pui new pw acolo.

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Daca ai wps pornit poti intra cu wps (ia dumper si jumpstart sa te introduca in retea), intr-un interval de 1sec pana la 3 zile (max 3 luni) intra prin wps brute force.

| JackyMarcaggi a răspuns:

Daca ai salvata reteaua pe vreun device te duci la networks din control panel, dai click dreapta pe numele retelei si de la security poti selecta sa-ti afiseze parola salvata.

| DlBlack a răspuns:

Te conectezi la router cu un cablu si intri pe 192.168.0.1 intri in setari si o schimbi.