| Diankik99 a întrebat:

Am 1.65 si 58 de kg, vreau sa slabesc pina la 50 kg((Niste sfaturi va rog

6 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

laughing sport

| Diankik99 explică (pentru kyliejenner):

In primul rind nu vad nimic amuzant si al doilea rind nu e de ajuns sa faci doar sport, de aia si vreau sa citesc niste sfaturi de la cineva care a trecut prin asta si stie cum e mai corect si sanatos(explicatie pentru cei prosti)!winking

| cineva666 a răspuns:

Mananca mai putin happy. incearca sa nu mai mananci noaptea, mai putine dulciuri

| Diankik99 explică (pentru cineva666):

Am sa te sochez, nu maninc dupa ora 7 timp de 5 ani, si am si alergie de la ciocolata, asa ca dulciurile le consum foarte rar.

| cineva666 a răspuns (pentru Diankik99):

Hmmmm..am inteles

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Urmezi un regim alimentar echilibrat.
4 mese pe zi, cereale pentru slabit, fructe, legume, carne pui(piept) si peste. Eviti mancarea grasa si dulciurile, mai ales dupa ora 7.
Practici un sport cu regularitate.Mergi la sala sau alearga prin parc in fiecare zi(cate 1 ora), nu tragi chiulul.

http://www.perfecte.ro/diet-health/5-bauturi-cu-care-poti-sa-slabesti.html
http://www.pronutrition.ro/produse.aspx?cID=114
Ai nevoie de suplimente cum ar fi arzatoare de grasimi si un surplus de multivitamine.Suficienta odihna, somn.Trebuie sa slabesti in timp(facand sport si avand un stil de viata sanatos), in caz contrat pierderea kilogramelor intr-un interval scurt de timp iti face mai mult rau decat bine.Eu cred ca vrei un aspect al corpului frumos si sanatos si in niciun caz nu ai vrea sa dezvolti o afectiune cum ar fi anorexia.http://www.youtube.com/watch?v=NcyHr7Qkqh0&feature=related pa