| Spendy a întrebat:

Am 14 ANI 1.80 inaltime si 62 kg si imi doresc tare mult sa arat mai "bine lucrat" ce trebuie sa fac? Ajuta la ceva cumpararea proteinelor si antrenamente?, sau orice dar nu vreau sa aud de sala. Cel care mi-a fost de folos dau FUNDOI.

MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E bine sa variezi, sa le ciclizezi.

Fiecare proteina are alti aminoacizi, de-aia se tot zice sa mananci "variat".

9 răspunsuri:
| chio97 a răspuns:

Pai fara sala nu ai cum, daca o sa iei doar proteine si nu faci niciun sport o sa te ingrasi, eu fac abdomene si flotari iti las aici link-urile, sper sa te descurci, dar cel mai bine e sa mergi la sala acolo se fac adevaratii muschi:).
Abdomene:http://www.trilulilu.ro/......men-10-min
Flotari:http://antrenamentflotari.blogspot.com/......otari.html

| MariusRRR a răspuns (pentru chio97):

Cum adica chio97 daca mergi la sala gata iesi solid sau daca tu joci fotbal gata te poti pune cu Messi nu e chiar asa trebuie sa stii ce faci, el copil de 14 ani ce zici, nu ca eu asi fi mai mare cu mult.

| chio97 a răspuns (pentru MariusRRR):

Usurel,eu am zis ca la sala cresti cel mai bine, acasa poti sa faci un numar limitat de exercitii deoarece nu ai aparatura disponibila.Si nu am zis nimic de fotbal, am zis de sport, iar sport poate sa fie : culturism, haltere etc.

| SpeedRun a răspuns:

Fara sala nu faci nimic, crede-ma

| MariusRRR a răspuns:

Cu proteinele nu te pot ajuta ca nu iau, antrenamentele merg. Daca vrei sa faci sa arati mai bine fa si tu flotari, abdomene, tractiuni ...etc. Dar astea vor da roade in timp, eu am 15 ani 1, 7. si 55 kg si nu ma pling, bine ca stau si la tara si e alta treaba. Daca vrei roaga-l pe tatal tau sa te puna in fiecare seara la treaba (antrenament) si poate iese ceva, da trebuie sa te ti de treaba. Daca vrei sa mai vorbim iti las adresa de mess:radumariusiulian@yahoo.com

| Cosmin86 a răspuns (pentru MariusRRR):

Nu iei proteine? Deci tu stai nemancat... toata ziua bei doar apa, nu?

Si nu ai ajuns la spital fara mancare, doar cu apa?

| Spendy explică (pentru Cosmin86):

Nu frate ma refeream la proteinele chimice cumparate, normal ca nu stau nemancat laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spendy):

Si alea tot din mancare sunt facute ( zer, lapte, albus de ou, soia, mazare, etc. ).

suplimente cu proteine = mancare concentrata

Nu exista "proteine chimice", expresia asta o folosesc doar copiii mici care nu au citit o carte in viata lor.

| Spendy explică (pentru Cosmin86):

Ok multumesc si cam ce proteine sa consum cel mai des

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spendy):

E bine sa variezi, sa le ciclizezi.

Fiecare proteina are alti aminoacizi, de-aia se tot zice sa mananci "variat".