| Mazilescu_Anemona_2000 a întrebat:

Am 15 ani, 1.60 si 67 de kg, cat trebuie sa mai slabesc, care ar fi greutate ideala?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de cum te vezi tu in oglinda. Slabeste sau ramai asa atata timp cat tu esti multumita de reflexie.

| alin100 a răspuns:

Nu exista o greutate anume. Daca te simti bine in pielea ta si esti multumita nu ai de ce sa slabesti

| AndreiGelato a răspuns:

Esti in crestere, te inalti si mai dai jos din kg daca mananci cat mai sanatos si faci miscare.

| MariaPGabriela a răspuns:

Buna! Sper sa nu iei in nume de rau ce iti voi spune! La inaltimes tea ai cam multe kilograme... daca vrei sa arati foarte bine ar trebui sa ai 40-45 de kg, daca vrei sa ai un corp oarecum subtire ar trebui sa ai 50-55 de kg... eu iti recomand sa te apuci de acum sa slabesti pentru ca esti inca mica. Incearca ca seara sa mananci doar un iaurt fara paine si renunta la dulciuri, nu de tot, dar incearca sa nu mananci dulciuri in fiecare zi. Daca nu te apuci de acum pe viitor o sa ai probleme cu sanatatea si aceste kg in plus se vor da jos mult mai greu. Sper ca te-am ajutat!