| xNevariv a întrebat:

Am aparat dentar si as vrea sa fac lupte, dar nu știu unde pot sa găsesc o proteza dentară care sa vina peste aparat. Ma puteți ajuta?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Asteapta sa scoti aparatul. Cum sa faci lupte cu aparat dentar. Si cu proteza dentara se exercita destula presiune asupra danturii in timpul cazaturilor socurilor, tu avand aparat poti sa il strici sau sa ii faci ceva. Stai cuminte.

| PeFuga a răspuns:

In principiu se poate face o gutiera cu tot cu bracketi, insa poate este mai intelept este sa astepti pana indepartezi aparatul si pana ai acordul ortodontului sa te apuci de acest sport. In timpul cazaturilor risti sa dizloci ceva care sa compromita tratamentul ortodontic sau sa il prelungeasca. Discuta mai intai cu medicul tau, nu crezi ca el te-ar sfatui cel mai bine?

| Printesa10TM a răspuns:

Asteapta pana iti scoti aparatul.