| TheSoldier a întrebat:

Am auzit de la unii ( desi nu prea cred ca este adevarat) ca daca faci sala, si apare o urgenta, sau ceva de genul asta, si nu te poti duce la antrenament intr-una din zile degeaba mai faci dupa. Nu stiu daca este adevarat, dar totusi voiam sa ma conving. Pareri?

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Poti sa-i spui aluia de ti-a zis asta ca e REDUS MINTAL.

Punct.

| TheSoldier explică (pentru Cosmin86):

Singurul lucru care m-a ingrijorat a fost faptul ca eu eram constient de faptul ca fac 3 antrenamente pe saptamana. Si m-am gandit ca daca nu ma duc o data, vor fi doar 2, si va fi o pauza destul de lunga intre cele 2 sedinte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheSoldier):

Eu iau 2 saptamani pauza completa la fiecare 3-4 luni. Uneori 3 saptamani.

| TheSoldier explică (pentru Cosmin86):

Nu te supara, sunt doar curios. Sunt convins de faptul ca stii ce vorbesti, si ca le ai in domeniul asta, pentru ca ti-am vazut raspunsurile si in alte intrebari. Imi poti arata o poza cu tine? Adica, sa vad si eu cum arati. Doar daca se poate. Repet, nu iti cer poza ca am indoieli ca ai corpul lucrat, ci doar sunt curios sa iti vad musculatura. Doar daca se poate. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheSoldier):

Ti-am trimis.

| marin81 a răspuns:

Este o aiureala/ Doar daca nu mergi la sala cateva saptamani incepi sa slabesti/ Chiar e recomandat o zi doua pe saptamana de pauza

| TheSoldier explică (pentru marin81):

Nu, ca nu fac in fiecare zi. Fac 3 antrenamente pe saptamana, si de-aia am intrebat.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Sa pui masa musculara este nevoie si de pauza intre zilele de antrenament, deci acea zi care nu ai fost in sala este benefica cresterii si dupa ce tragi la sala o perioada si ei pauza cateva luni nu neaparat slabesti sau te ingrasi, daca iti tii un regim alimentar echilibrat in proteine, eu de 7 luni nu am mai pus mana pe un fier,si ma mentin la aceeasi greutate,nici inainte nici inapoi nu am dat, mentionez ca, in timp ce faceam sport am folosit creatina si shake-uri proteice, de cand nu mai folosesc suplimente si sala nu mai fac, ma mentin cu cateva flotari si abdomene o data pe saptamana cel putin.Numai bine

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Nu e adevarat, dar nici sa faci pauze de 2 luni... daca lipsesti o zi e ok.

| Alexandra200310 a răspuns:

Nu e adevarat! Daca nu te duci o zi la sala poti face in alta zi! Dar dupa ce stiam eu daca ai abonement pe cateva luni, zile saptamani, ani o sa ti-o treaca ca facuta! De ex ai de facut 7 zile, tu ai facut 5 si plus aia sunt 6 si mai ramane una!

| tragemadedeget a răspuns:

Scuipa-l in gura pe ala care ti-a zis astawinking

| addresses a răspuns:

Hai mă ce naiba dacă tu crezi asta ești prea mic pentru sala. Doamne fere