| sixtythree a întrebat:

Am folosit Super Mass Gainer de la Dymatize sperand sa cresc in masa musculara dar dupa o luna de antrenament am observat ca aveam cu 2 kg in minus. Ce parere aveti de Nitro-Tech de la Muscletech? V-ati administrat asa ceva? Am auzit din spusele altora ca "e foarte bun si cresti rapid in masa musculara". Si parca e un fel de steroid. Credeti ca e bun ati incercat as dori sa stiu din experienta voastra. Msbig grin

1 răspuns:
| oakleyokey a răspuns:

Foloseste produse de la Optimum Nutrition. Sunt cei mai buni dar si cei mai scumpi.Si Muscletech este o firma foarte buna.Dar oricum, in principiu toate suplimentele de pe piata functioneaza.In legatura cu experienta ta de 1 luna, poate ai facut exercitii mai mult de definire (multe repetitii), poate ai facut si cardio iar daca vrei sa iei in masa nu trebuie. Poate nu te-ai alimentat corespunzator, daca ai metabolism de ectomorf e foarte foarte greu sa cresti in greutate dar poti sa te definesti foarte frumos.