| LaLooxD a întrebat:

Am inceput sa fac la interval de 2 ore cate 3 seturi de tractiuni:
pentru biceps,cu palmele inspre mine;
pentru spate,cu palmele in partea opusa;
pentru spate, cu palmele in partea opusa si capul dupa bara;
Fac pauza de 2 minute intre seturi, este exagerat dupa parerea voastra?

10 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Normal ca este mult.Si sper ca nu faci zilnic chestia asta nu?

| LaLooxD explică (pentru SiLaS):

Pai am facut ieri chestia asta, la primele doua seturi nu am problema, la al 3 -lea sa zicem ca ma fortez.

| LaLooxD explică (pentru SiLaS):

Vreau sa stiu cam de cate ori sa fac tractiuni pe saptamana si la interval de cate ore, poti sa imi recomanzi un program, ceva?

| SiLaS a răspuns (pentru LaLooxD):

4x8 tractiuni 1 data pe saptamana.Nu stiu unde vrei sa ajungi cu acest antrenament dar iti recomand sa te duci la sala

| LaLooxD explică (pentru SiLaS):

Am forta si tonusul muscular necesare sa le pot face zilnic.Le fac pentru definire, forta.

| SiLaS a răspuns (pentru LaLooxD):

Oricine are forta sa faca exercitii zilnic numai ca este incorect. Daca vrei definire fa cardio nu exercitii normale.

| LaLooxD explică (pentru SiLaS):

Poti sa imi dai niste exemple de exercitii te rog? Eventual sa imi trimiti un mesaj cu un program care sa il am saptamanal?

| SiLaS a răspuns (pentru LaLooxD):

3 zile pe saptamana cardio(alergat pe banda, steper, bicicleta normala, eliptica etc. daca nu ai posibilitatea sa ajungi la sala poti alerga pe afara, sa mergi pe bicicleta sa iei un supliment si sa ai grija la alimentatie.

| LaLooxD explică (pentru SiLaS):

Am posibilitatea, mersi.

| alexcris007 a răspuns:

Este cam mult. Las-o un pic mai moale