| All4QuestionS a întrebat:

Am nevoie de un program de exercitii fizice, pentru a slabi si a-mi marii masa musculara. Un program pe care sa il fac in fiecare dimineata, poate si seara. Pana acum m-am hotarat sa alerg dimineata 3-4 km, Dar am nevoie si de exercitii ca sa le fac dupa ce termin alergarea, vreau exercitii pentru toate partile corpului, maini, picioare, abdomen, spate, tot.Un fel de program de exerciti de ex : 50 genoflexiuni, 20 de abdomene, etc. iar eu sptamanal sa mai adaug cateva la numar. Cel mai bun program primeste funda, multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ori iti maresti masa musculara, ori slabesti, hotaraste-te.

| All4QuestionS explică (pentru Cosmin86):

Sa imi maresc masa musculara mai degraba

| Cosmin86 a răspuns (pentru All4QuestionS):

Antrenament pe grupe, o grupa pe saptamana, maxim 60 de minute / antrenament.

Greutati din ce in ce mai mari si maxim 10 repetari pe serie ( eu prefer 8 ). Gen daca POTI peste 8 repetari la un exercitiu, maresti greutatea folosita.

Daca vrei cu corpul tau, poti lega discuri de tine cand faci tractiuni.

| Robert1999999 a răspuns:

Pai alearga in fiecare dimnieata cel putin 20 de minute, fa 100 de genoflexiuni, din 2 seri, adica 50, pe urma 5 minute pauza, astaeas pentru slabire, iar pentru muschi, 50 abdomene, direct fara pauza, la inceput 20 de flotari, pe urma progresezi, si 10 tractiuni, aceste antrnamente te ajuta pentru tot corpul, ati dezvolta fiecare grupa de muschii, iar pe urma progreseaza, creste numarul antrenamentelor happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robert1999999):

Asa vrei tu sa pui muschi? Cu exercitii simple, multe repetari ( muschii se fac cu PUTINE repetari cu greutati din ce in ce mai mari ) si DIMINEATA, cand esti in stare CATABOLICA?

Copil mic... da el sfaturi de muschi