| MwahahaPSYCHOlaugh a întrebat:

Am o intrebare legata de fotbal.

Bun deci de ce de fiecare ata cand incerc sa driblez un defender mingea mea se duce la naiba in praznic.
1.Ori iese de pe teren.
2.Ori o preia altu.
BUn cum sa am control asupra piciorului meu si a mingii adica sa tin mingea langa picior cand driblez.

AST RASPUNSURI FOLOSITOARE nu are strica si niste exemple de antrenamente.

6 răspunsuri:
| WarriorInReserve a răspuns:

Simplu.
Fotbalul e un joc de echipă, nu individual.

| Skynex23 a răspuns:

Deci e ff simplu ce iti zic eu aici deci :
Gaseste niste pietre nu stiu 6-7 si punele la distanta una de cealalta de 1-2m si inceraka sa treci de ele ( Banuiesc ca stii ca pe teren adversari nu vor fi pietre si nu vor sta nemiscati dar asa inveti cat de cat sa driblezi si sa ai controlul mingii ) Sper sa iti fie defolos happy Funda?

| fafanstefan a răspuns:

Incearca sa driblezi din glezna.

| b3benon a răspuns:

Pai daca erai bun la fotbal stiai sa ti mingea la picior...joaca football cu prietenii tai in fiecare zi si o sa vezi ca o sa existe o crestere in controlul mingii happy

| sah123 a răspuns:

Antreneazate mult cu mingea la picior
Incearca niste driblinguri care te avantajeaza de ex daca ai viteza fal in viteza

| sah123 a răspuns:

Sper ca te-am fost de ajutor.