| A_New_Beginning_Andreea_1999 a întrebat:

Am o sora de 13 ani si face tenis de camp de performanta de 5 ani are 1, 50 inaltime si 41kg. Si parintii o pun sa ia suplimente. A luat 2 ani nu stiu cum se chemau vreo 11 pastile pe zi. Acum o pun sa ia Masiv Mass si de 2 ori pe zi dubla portie una dupa masa si una dupa antrenament. La antrenament nu are nimic dar dimineata dupa ce ia prima portie doare burta si ii vina sa verse. Este potrivita varsta?

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Masiv Mass e un supliment de rahat foarte ieftin, la varsta ei mai bine sa ii dea vitamine si sa manance bine, deoarece nutrientii pe care ii poate lua din acel supliment ieftin pot fi luati din mancare.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Nu, nu este potrivit varstei.

| MoruAndrei a răspuns:

Doamne... Lasati suplimentele de orice fel si mancati cum trebuie, nu sunt bune la nimeni, indiferent de varsta. Se prosteste lumea din ce in ce mai mult.

| Vali2343242 a răspuns:

Explica-le parintilor tai ca toate suplimentele de care are nevoie le gaseste in mancare. Important este sa manance regulat si potrivit. Nu-s specialist dar nu consider un lucru corect sa-ti chinui propriul copil.