| alexronaldo77fde a întrebat:

Am pus un schimbător de montana pe o semicursiera ssi sare lantul. Sa pun lant de montana?

7 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Ar fi perfect daca ai poti pune.

Ai vedea dupa aceea cum merge bicicleta.

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Induci lumea în eroare cu răspunsurile tale date doar ca să ai cât mai multe și să fii campionul zilei.

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Schimbător de pinion, nu?
Trebuie reglat are 2 șurubele L și H.
Așa se întâmplă până nu reglezi macaraua.

| alexronaldo77fde explică:

Si cum reglez macaraua?

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru alexronaldo77fde):

Cum ți-am scris mai sus din cele 2 șurubele L și H, depinde fiecare cum trebuie, mai strânse sau mai slabe.

| alexronaldo77fde explică:

Aham,deci problema nu are legătură cu tipul de lant (montana/semicursiera), nu?

| RazvanFlorea1993 a răspuns (pentru alexronaldo77fde):

Comentează la răspunsul meu, nu mai da răspuns la întrebarea ta dacă vrei să te ajut.
Îți sare de la un pinion la altul, nu?