| Eduard_Arghir_1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de sala. Abdomenul se lucreaza ca celelalte grupe, adica o data pe saptamana? Vreau sa fac abdomen ca lumea. E bine daca il lucrez in fiecare zi la sfarsitul antrenamentului sau sa il fac decat o data ca si celelalte grupe? De exemplu daca fac azi piept si umeri, e bine sa mai fac si abdomen la sfarsit?

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Normal ca o data pe saptamana.Muschii cresc in zilele de refacere, daca nu ii lasi sa se odihneasca nu mai cresc.

| Dani2705 a răspuns:

Nu, nu e bine, abdomenul ca orice muschi are nevoie de timp de "refacere", relaxare. Abdomenul intervine in fiecare antrenament intr-o anumita masura de aceea nu trebuie sa il antrenezi prea mult. O data pe saptamana, hai de 2 ori e foarte bine