| CrazzyWTF a întrebat:

Am si eu o nelamurire: deci cand mergi la sala, trebuie sa faci acelasi exercitiu de mai multe ori si dupa sa treci la alt exercitiu si, si pe acela sa il repeti tot asa, de mai multe ori? sau e mai bine sa faci un circuit cu mai multe exerciti pentru acel muschi?

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Ti-am dat un link, gasesti programe acolo. Respecta-le!
Daca vrei sa cresti in masa musculara nu e bine in circuit.

3 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Se repeta ca faci serii, de obicei se fac 4 la fiecare aparat.
Ex:8 repetari *4 serii la un aparat

| AntrenorFitness a răspuns:

Trebuie sa ai un program. Un program iti spune exact ce faci si cat faci! Ai exercitii, serii pe exercitiu si ai repetari pe serie.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| CrazzyWTF explică (pentru AntrenorFitness):

Deci, eu am program : Ex pentru piept : fac 15 fluturari, 15 ridicari cu bara de pe banca, 25 flotari..., dar eu le fac prin circuit si fac mai multe seri 4-5... pe mine asta ma intereseaza. E bine prin circuit si cu mai multe serii sau sa fac un exercitiu de mai multe ori?

| AntrenorFitness a răspuns (pentru CrazzyWTF):

Ti-am dat un link, gasesti programe acolo. Respecta-le!
Daca vrei sa cresti in masa musculara nu e bine in circuit.