| alinel0808 a întrebat:

Am slabit in 48 de zile 8 kg jumate este ok? am alergat de 5 ori pe saptamana, bine aveam saptamani cand alergam de 7 ori pe saptamana si unele cand alergam si de 3 ori pe saptamana tin si regim, as vrea sa stiu ca mi-am facut ieri testul pentru calorii si imi spunea ca pot consuma 2600 calorii pe zi am 20 ani 71.5 kg 178 cm
, eu pana acum consumam 1500-1700 calorii pe zi, si vreau sa stiu ca daca fac exces de calorii intr-o zi si nu alerg se pune ceva pe mine? sau sa nu-mi fac probleme? am devenit obsedat de chestia asta!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da.normal.

| Lawliet14 a răspuns:

Mananci prea putin si deja ai ajuns la greutatea optima. Trebuie sa urci cel putin la 2200, daca nu alergi, iar daca alergi ai voie si 2600.