| AnoNiM61999 a întrebat:

As vrea sa fac performanta in kickboxing, poate, visul meu va deveni realitate intr-o buna zi, dar imi pierd repede motivatia la care stau cateva ore bune sa o "construiesc" urmarind si citind materiale motivationale. Partea trista este ca nu o pierd din vina mea ci o pierd din cauza persoanelor care ma descurajeaza foarte usor...iar dupa stau si ma gandesc toata ziua ca poate au dreptate si ca sunt sute de mii sau chiar milioane de oamnei mult mai buni decat mine in domeniul asta si nu o sa am nici o sansa asa ca trebuie sa caut altceva in care sa ma dezvolt dat eu nu vreau asta, eu vreau sa fac ceea ce iubesc.
Va rog sa ma ajutati cu cateva raspunsuri bune care sa ma motiveze.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Motivatia vine si pleaca, dedicare iti trebuie tie. Daca chiar vrei sa o faci, o faci. Te antrenezi, devii mai buni pana o sa prinzi mai multa incredere in tine si nu sa ti se para ca mai sunt ''milioane de oameni mai buni'' ca tine.

| AnastasiaK a răspuns:

Pentru lucrurile pe care le vrei pe bune, nu-ti trebuie motivatie din exterior. Asta e "tristul" adevar. Cauta ceva ce iti place cu adevarat. Daca iti placea kickboxingul asa mult, nu iti bazai alegerea de a-l practica pe posibilitatea de a face performanta. Il faceai pentru ca iti place si atat. Oricum, nu te gandi ca poti trai doar din asta, nici macar ca profesionist. Majoritatea practicantilor sunt si antrenori sau au alta sursa de venit.