| huideni1845 a întrebat:

Ati putea sa imi spuneti cat primeste un arbitru de liga a doua?
ei sunt platiti la salar lunar sau pe fiecare meci?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Din cunostintele mele, din ce am mai citit si auzit pe la televizor, stiu ca arbitrii in Romania iau bani in functie de delegari. Acum 2 ani, centralii care arbitrau un meci de liga 1 luau in jur de 5.000- 6.000 de lei. In liga 2, centralii aveau 2.000 - 2.500 de lei pe meci. Tusierii si arbitrii de rezerva au, evident, mai putin. E posibil sa fi crescut baremurile intre timp.

| alexandrualind a răspuns:

Lunar