| boborock2011 a întrebat:

Auziti am o pereche de role, dar rotile s au tocit. si sunte pe ABEC 5, eu pot sa ii pun roti noi si rulimenti pe ABEC 7 sau 9?

2 răspunsuri:
| me4u a răspuns:

Salut! Abec este standardul rulmentilor si poti sa pui orice rulment Abec 5, 7 sau 9. Rotile insa trebuie sa aiba un anumit diametru maxim care de obicei este scris pe cadru. Gasesti la Skates.ro si roti si rulmenti : http://www.skates.ro/role/accesorii-role/roti-role

| caporalul a răspuns:

Rotile abec ar trebui sa mearga, sunt asemanatoare abec9 eu nu recomand, mai ales daca rotile nu sunt din silicon