| Kirsten a întrebat:

am durere mari in zona lombara a coloanei vertebrale, jos si imi da dureri un zona soldului piciorului sting. Sincer, la incepu nu ma durea tare, apoi s-a acutizat. Ma gindeam sa-i zic mamei despre asta, dar la moment ea sufera de herni tot o boala de spate si nu vreau s-o indispun. Eu vreau sa stiu mai precis de ce simt durere si poate trebuie sa fac ceva exercitii fizice pentru a indrepta spatele. Pina acum n-am avut probleme de spate happy. Eu ma gindesc, ca am aceste dureri din cauza efortului depus in vacanta cind am plecat la vila la tara, si acolo am mai facut niste treburi casnice pe afara. va rog ajutati-ma ma doare ft tare si nu pot sta asezata pe scaun la ore sad (scuze de categorie, n-o gasesc pe cea cu sanatatea)

Răspuns Câştigător
| FitMonkey a răspuns:

Am avut si eu probleme cu spatele in zona lombara la sold doar in partea stanga, aveam dureri foarte mari dupa 2-3 zile de odihna imi trecea dar cand am facut efort iar ma durea. asta s-a petrecut asa timp de cam un an nu puteam face aproape nimic, era groaznic.
m-am dat cu ketonal gel si inca o crema de nu mai ii stiu numele avea un miros foarte puternic de menthol se foloseste si cand faci intindere si am fost la un doctor care mi-a facut masaj problema a fost ca am avut coloana deplasata si lombarul de fapt osul ala de la sold in spate in partea stanga era deplasata le-a pus la loc am mai mers de 2x in control mi-a spus sa nu fac efort timp de o luna si de atunci nu am mai avut probleme dar am foarte mare grija de atunci mi-am luat o curea de fitness si cand fac efort, crap lemne il port. Consulta si tu un medic ca e foarte neplacut sa traiesti cu dureri de spate

2 răspunsuri:
| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| Sooz_Ginger_1993 a răspuns:

Poate te ajuta sa faci exercitii care pot ameliora durerile, ai mai jos un site.

http://corpulmeu.com/......de-mijloc/