| RalucaGabriela12 a întrebat:

am o intrebare big grin Am 56 de kg la 1, 62 pentru 18 ani. As vrea sa ajung la 52 de kg dar sa imi mentin musculatura. Am mai practicat acest sport inainte, dar nu constant. (cate 2-3 luni fitness). Vreau sa imi reiau activitatea, dar nici nu am rezistenta pentru cardio. Daca alerg pe banda mai mult de 5 minute ma inteapa in zona inimii, obosesc foarte repede. Ce ma sfatuiti sa fac? Aerobic sau fitness?

3 răspunsuri:
| hgcl a răspuns:

Aerobic, fitness si sex.

| rvsmady a răspuns:

Buna. Persupun ca te duci la o sala de sport. De ce nu ii zici antrenorului problema pe care o ai. Si eu am aceas problema, dar de 2 luni ma duc la sala si am un instructor foarte bun, care imi zice ce si cat timp sa fac. Daca nu ai un instructor, inceasca sa faci ceva ce nu te oboseste asa tare, adica vreau sa zic in loc sa fugi pe banda pentru inceput incearca sa mergi repede, eu asa am facut, timp de o luna si ceva si dupa am inceput sa alerg. Referitor la aerobic sau fitness. Si una si alta, prin aerobic sigur slabesti, iar prin fitness i-ti tonifici musculatura, combinate iese o treaba super. Eu asa fac. Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi buna

Răspuns utilizator avertizat