| VampyYuki a întrebat:

am o mica intrebare, si anume: pentru fetele care s-au confruntat sau se confrunta cu nenorocita aia de celulita, voi ce ati facut si mancat ca sa scapati de ea? Pentru ca si eu am de la o vreme (cam de cand am inceput liceul, deoarece acum nu mai facem sport la scoala si chiar se vede asta si totusi stiu ca noi toti ar trebui sa facem sport mereu pentru a ne mentine in forma insa odata cu inceperea liceului am avut o gramada de invatat, si timp zero pentru orice altceva in afara de asta). In iarna nu am prea observata asta, dar acum ca vara e aici am purtat o pereche de pantaloni scurti si aratam ca naiba! Mi-am alcatuit un set de exercitii si un regim alimentar insa consider ca nu e de-ajuns si practic, tot nu prea stiu ce ar trebui sa mananc si ce ar trebui sa evit. Si nici nu stiu cat de mult ma ajuta 45 de minute de alergat+alte exercitii fizice in parc, in fiecare dimineata. Mai fac si altele pe langa, seara, in casa, doar ca as vrea si niste pareri. Stiu ca asta depinde de organismul fiecaruia si ca ce a functionat la voi e posibil sa nu functioneze si la mine, dar tot vreau sa-mi dati un mic sfat sau ceva. Mai ales privitor la ce ar trebui sa mananc.Si inca ceva: mi se pare ca pe partea dreapta se vede mult mai tare decat pe stanga... De ce? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Ciprian996 a răspuns:

Buna. sa stii ca celulita se afla si putina apa apare si de la apa care o bei acum nu sunt sigur 100la100 dar daca vrei sa scapi cat mai repede de celulita gumpara-ti niste crema anume pentru celulita de la medic si sa faci sport chestii care le faci la fitness si sa mananci salate de fructe si legume si inca ceva sa nu faci exces de mancare de fastfood. Daca te-a ajutat raspunsul meu... ma bucur.

| elis1999 a răspuns:

Casa scapi de celulita fa antrenament pentru picoare si nu este dela apa uite un antrenamet bun http://www.youtube.com/watch?v=mbF7xC1h1p0