| SK8TpunK a întrebat:

As avea nevoie de ajutor in legatura cu o problema ( legata de mersul la sala ).In primul rand eu m-am decis sa merg la sala pentru. a scapa de niste kilograme in plus si nu pentru a-mi dezvolta musculatura. Dar problema este ce tip/fel de apart/exercitii ar trebui sa fac pentru. a scade in greutate, deoarece multe aparate/exercitii ( gen abdomene... ) sunt facute pentru. a-ti antrena musculatura dar lucrandu-ti musculatura nu scapi de grasimea de deasupra ei, eu m-am gandit ca cele mai bune ar fi mersul pe banda/bicicleta sau exercitiile de tip cardio. Sper ca ati inteles care este problema mea chiar daca poate m-am exprimat mai greu putin si astept pareri/sfaturi sau orice ce argument din partea voastra. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Intr-adevar,cele mai bune exercitii pentru slabit sunt cele cardio, dar cel mai important lucru pentru a slabi este alimentatia, ce alimentatie ai pentru slabit?

| sasha898 a răspuns:

Vad ca tiai raspuns singur la intrebare. Pentru a scapa de kg in plus ai nevoie de exercitii cardio

| adagioanonim a răspuns:

Ca sa slabesti in primul rand fa cardio,alergat in special si urcat scari, sau sac de box, sarit coarda, biciclete, etc...Si ca sa fie eficient trebuie sa renunti la anumite alimente care contin grasimi si carbohidrati, chiar si bauturile acidulate.Antrenamentele se fac cu greutati mici si multe repetari.Cam atat ar fi, restul vezi pe parcurs, trebuie sa iti asculti organismul. Funda? big grin

| Stancu_Dani_1997 a răspuns:

Pai poti face exercitii fara greutati pentru a slabi, ma refer sa faci mult la banda la bicicleta. sau daca ai bani iti poti lua niste KangoJumps si slabesti foarte repede.

| Vlad_Dragos_1972 a răspuns:

Eu cerd ca cele mai bune exercitii sunt mersul pe banda cum ai spus si tu si cand mergi la scoala/servici sa alergi pe jos. happy