Întrebare recomandată | Georgiana1035 a întrebat:

as vrea sa ma inscriu la scoala de arbitri si am vazut mai multe articole in unele scria ca te poti inscrie la minim 16 ani, in altele la minim 14 ani si in unele la minim 18 ani, pana la urma la cati ani te poti inscrie? Si. acea carte cu regulile jocului de unde o poti avea ti-o dau ei atunci sau? si pe net am gasit multe reguli dar la fotbal eu as vrea la handbal...
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| GabiMihai08 a răspuns:

Daca doresti sa devii arbitru, indiferent de sport, atunci de vei prezenta la o asociatie sportiva, unde vei cauta informatii despre sportul in care vrei sa iti faci o cariera. Iti vor face un dosar, daca nu ma insel, apoi vei face cursuri, unde vei invata tot ce ai nevoie.

| Mihaivargabrasov a răspuns:

Georgiana eu nu te pot ajuta, daca era eventual desp fotbal atunci ma interesam.Nu stiu, eventual vorbeste cu un profesor de sport, sau cu parintii tai, ei pot rezolva situatia.

| seints a răspuns:

Nu contează vârsta daca prinzi repede regulile

| seints a răspuns:

Nu contează vârsta daca prinzi repede regulile. funda!

| Georgiana1035 explică:

Pai si de unde sa invat regulile?