| Irina791 a întrebat:

Bună happy as vrea sa slabesc putin(mai ales la picioare) si as vrea sa pun accent mai mult pe sport, as vrea sa intreb daca inotul si exercitiile in apa ajuta? sau e mai eficient la sala de forta/shaping etc?

6 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Cred ca Vladut, ti-a dat niste sfaturi foarte practice, si vin in completarea lui si iti spun sa te odinesti foarte bine 8-10 ore si sa te hidratezi de asemenea corespunzator, iar ca sa ajuti corpul si mai mult ai putea sa incerci si o l-carnitina, consuma multe legume si fructe, acestea fiind spuse spor la treaba.Succes!

| Irina791 explică (pentru daassh):

Aww merci mult laughing sper sa ma ajute..nu ca is grasa dar la 156 cm cred ca 54 kg sunt prea de tot..merci happy

| SiLaS a răspuns:

Calculeaza-ti deficitul caloric si fa doar exercitii cardio, de mai mult nu ai nevoie.

| Vladut650 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti cea mai importanta e alimentatia. Elimina carbohidratii complet din meniul tau zilnic si bazeazate pe proteine.
Proteine - Lapte/Carne/Oua/Branza etc...
Carbohidrati - Cartofi/Paine alba/orez/paste etc...
Dupa parerea mea daca vrei sa slabesti mananci de 5-6 ori pe zi, adica putin si des, o masa la 2-4 ore. Ca antrenament inotul te ajuta da. Dar poti face si la sala exercitii, tu ai nevoie de mult cardio.
Cardio = Alergare, Sarit coarda, Bicicleta, Inot etc...

| Irina791 explică (pentru Vladut650):

Merci frumos laughing niste sfaturi eficiente, le voi urma neaparatwinking

| Vladut650 a răspuns (pentru Irina791):

Cu placere.