| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii pot face ca sa ma tonifiez, sa scap de burta si de celulita? Alergatul pe loc, abdomenele si genuflexiunile ajuta la ceva? Si cam cate sa fac pe zi? Desi am arderile foarte rapide, am mancat cam mult vara asta si tot ma ingras si slabesc brusc, asa ca mi s-a cam lasat pielea.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 o dieta bogata in proteine multe obliga organismul sa foloseasca grasimea ca prima energie a ardere,deci fara grasimi,carbohidtrai vei slabi si nici nu vei avea foame asa des,elimina carbohidtrati toti asa pe rand incep cu zaharul, painea, pastele fainoase, fructele, legumele, cartofi prajiti vreo 14 zile asa corpul saracul neavand energie carbo va consuma grasime, daca iei pastile alea incetinesc metabolismul =adica arzi putin pui mult la loc dupa ce numai le iei, evita si lactatele, bea ceai verde, desigur trebuie sa faci sportce recomand eu http://adio-grasime.ucoz.ro/
ridicare de greutati+cardio imbinate, da isi spun daca nu manci carbo + grasime vei slabi garantat nu dai energie corpului, proteinele sa se converteasca in grasime ea multa energie numai vb ca corpul nu consuma proteine doar la greu
abdomenele ajuta la stricarea coloanei in timp, trebuie sa bagi cardio sa te misti, daca ai si arte intrebarii zi-mi

| RareşTPUro a răspuns:

Intra pe canalul de YouTube lui Angel Fitness. Acolo sunt exercitii de slabit si pentru fete.

| andreyy96 a răspuns:

Genoflexiuni, fandari, abdomene, alergat, daca ai posibilitatea sa te duci sa sala ar fi bine ( faci toate exercitiile pentru picioare ), le imparti in 4 exerciti pe sedin si te duci 2 -3 zile. Abdomene de 2-3 ori pe saptamana si mult cardio

| SATIR a răspuns:

Sari coarda. Cardio+ fitness. 2in1. Dar si o dieta echilibrata si fara grasimi/prajeli/dulciuri. + multa apa. Bea apă multa

| SebyQ a răspuns:

Cauta pe YouTube ca sunt foarte multe bune si iti alegi tu...

| Cosmin_Gherhes_1992 a răspuns:

Parerea mea sa faci Fitnes, mult fitnes. Dar multi sunt cam delasatori si te sfatuiesc sa consulti un antrenor de fitnes sau o antrenoare, depinde de preferinte, ori cum asta conteaza mai putin. Alearga dimineata pe racoare si seara la fel. Depinde cat poti, fa-o treptat, azi 2 sau 3km maine 3, 50 km poimaine daca nu e prea mult 4 km, asta depinde si de cat de bine esti construita daca stii ce vreau sa spun. Asa ca daca ai slabit cat avea-i nevoie nu te lasa de sport fa-o in continuare o sa devina o placere. Si cu alimentatia nu manca nici prea mult nici pre a putin, poti manca, carnea care contine multe proteine dar nu exagera cu ea, renunta la fasfood, si in rest o alimentatie sanatoasa, multe salate etc. Sper ca te-am ajutat, multa bafta!